Administravimas  |  Statistika
 

Šakių r. savivaldybės administracija

 
 
Adresas:
Bažnyčios g. 4, LT-71120 ŠAKIAI
Telefonas: (345) 60750
Faksas: (345) 60200
El. paštas: savivaldybe@sakiai.lt savivaldybe@sakiai.lt
Tinklalapis: http://www.sakiai.lt
Darbo laikas: I-IV: 8-12 ir 12.45-17, V: 8-12 ir 12.45-15.45
Kodas: 188772814
Vartotojų įvertinimas:
Balsavo: 0
0 0

Įmonės pristatymas

Zyplių dvaro sodyba
Zyplių dvarą XIX a. šalia Lukšių įkūrė Polocko gubernijos dvarininkas Jonas Bartkovskis. Dvarą supa didelis parkas, išsaugojęs gana retas medžių rūšis. Buvusiose dvaro arklidėse ir svirne yra įrengta meno galerija. Čia veikia menininkų parodos, vyksta kultūriniai renginiai. Į edukacinius užsiėmimus kviečia kalviai ir keramikai.

Gelgaudiškio dvaro parkas
XIX a. viduryje Prūsijos baronas G.H.Koidelis ant Nemuno šlaito pastatė mūrinius dvaro rūmus. Jie išliko iki šių dienų ir yra restauruojami. Didelis dvaro parkas išsiskiria sudėtingu išplanavimu ir griežtomis geometrinėmis formomis. Čia įrengtas pažintinis parkas (2, 3 km ilgio). Parke daug įdomių, legendomis apipintų objektų: "Asesoriaus kapas", "Velnio kalnas", "Baronkapinės", aikštelė "Žvaigždė", tyro vandens šaltinėlis. Grupėms organizuojama smagi pramoga - teatralizuota ekskursija su dvariškiais, muzikantais ir vaišėmis.

Sudargo piliakalnių kompleksas
Šis 5 piliakalnių kompleksas, stūksantis ant Nemuno kranto prie sienos su Kaliningrado sritimi, laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių istorine, archeologine ir kultūrine prasme. Giedrą dieną nuo Vorpilio piliakalnio galima įžiūrėti net už 30 km esančius Tauragės bokštus.

Vaiguvos upelis-gatvė
Plokščių miestelyje yra unikali Vaiguvos upelis-gatvė, dar vadinama lietuviškąja Venecija. Nuo seno abipus upelio išsidėsčiusios sodybos, o gatvės gyventojai savo kiemus pasiekia tik važiuodami ar brisdami upelio vaga. Į Vaiguvą suteka keletas šaltinių, todėl vanduo čia visada švarus ir šaltas.

Novaraisčio ornitologinis draustinis
Tai - buvusio durpyno vietoje susiformavęs, didele paukščių buveinių įvairove pasižymintis gamtinis kompleksas, kuriame prieglobstį rado nemažai nykstančių gyvūnų rūšių. Keliautoją pasitinka ne tik tyras oras, bet ir įvairių paukščių skardžiu čiulbesiu skambanti giria. Kasmet rudenėjant čia būriuojasi keli tūkstančiai ilgakojų gervių. Paukščius galima stebėti su žiūronais iš apžvalgos bokštelio.

Griškabūdžio bažnyčia
Tai vienintelė Lietuvoje aštuoniakampė medinė bažnyčia, dar Zanavykų krašte garsėjanti šv. Onos atlaidais. Ją XVIII a.pab. pastatė karmelitų vienuoliai. Barokinius altorius XIX a.pab. sukūrė dailininkas Guty. Sienas dengia polichrominė sienų tapyba, daugiausia imituojanti architektūros elementus.

Vinco Kudirkos muziejus
Muziejus atidarytas 1998 m. ir stovi toje vietoje, kur kadaise gyveno tautinio atgimimo šauklys Vincas Kudirka. Dalis muziejaus ekspozicijos yra skirta miesto ir jo apylinkių istorijai, iš šio krašto kilusiems šviesuoliams. Antroji ekspozicijos dalis skirta varpininkams ir iškiliausiam iš jų - Vincui Kudirkai. Priešais muziejų stovi 1934 m. atidengtas paminklas dr. V.Kudirkai (aut. Vincas Grybas).

Zanavykų krašto muziejus
Muziejuje veikia ekspozicijos: "Krašto istorinė apžvalga", "Lino kančia", "Zanavykiška stuba", R.Stepulaičio kūrinių ekspozicija, Tamašausko staliaus dirbtuvės, etnografiniai buities reikmenys ir kt. Muziejuje organizuojami tradiciniai kultūriniai renginiai, vyksta popietės, rengiamos teminės parodos. Vaikams ir jaunimui organizuojamos edukacinės pamokos.

Pr.Sederevičiaus skulptūrų ansamblis
Unikalus liaudies skulptoriaus P. Sederevičiaus skulptūrų ansamblis Kudirkos Naumiestyje - bene vienintelis panašaus pobūdžio primityviojo liaudies meno pavyzdys Lietuvoje. Milžiniškas skulptūras savamokslis skulptorius gamino iš cemento. Pirmieji P. Sederevičiaus kūriniai buvo arkliai, po to atsirado Vytauto Didžiojo, dr.V.Kudirkos, Pr.Vaičaičio, Dariaus ir Girėno, J.Tumo - Vaižganto ir kitų žymių žmonių biustai.

Paieškos žodžiai

Savivaldybės administracija, Šakių r.savivaldybė Šakių r. turizmo objektai, lankytinos vietos,

Veiklos sritys

Savivaldybės, seniūnijos

Žemėlapis

Uždaryti
Uždaryti