Administravimas  |  Statistika
 

Vilkaviškio r. savivaldybės administracija

 
 
Adresas:
S. Nėries g. 1, LT-70147 VILKAVIŠKIS
Telefonas: (342) 60062
Faksas: (342) 60066
El. paštas: savivaldybe@vilkaviskis.lt savivaldybe@vilkaviskis.lt
Tinklalapis: http://www.vilkaviskis.lt
Kodas: 188774441
Vartotojų įvertinimas:
Balsavo: 0
0 0

Įmonės pristatymas

Pažintinio turizmo objektai Vilkaviškio rajone.
Vilkaviškio rajono savivaldybė yra pietvakarinėje Lietuvos dalyje. Pietuose ribojasi su Lenkija, vakaruose - su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi.
Vilkaviškis - vienas senesnių Sūduvos miestų, minimas dar XVI a., 1660 m. gavo miesto teises. Nuo 1773 m. minimas ir Vilkaviškio dvaras, kuriame buvo apsistojęs ir pats Napoleonas Bonapartas. Vilkaviškis spaudos draudimo laikotarpiu tapo vienu svarbiausių lietuviškų leidinių gabenimo ir platinimo vietų. Vilkaviškio "Žiburio" gimnazijoje mokėsi žymūs Lietuvos žmonės: Kazys Bradūnas, Salomėja Nėris, Antanas Vaičiulaitis.
Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo katedra
Steponas Pacas Vilkaviškio mieste 1620 m. pastatė pirmąją bažnyčią. Mūrinė Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia iškilo 1884 m. Antrojo pasaulinio karo metais bažnyčia buvo nuniokota, o 1954 m. visai nugriauta. 1994 m. pastatyta naujoji šventovė, kurią 1998 m. iškilmingai konsekravo vyskupas Juozas Žemaitis.
Paežerių dvaro rūmai, Paežerių k., Šeimenos sen., Vilkaviškio r., tel. 8 342 46268, 46375
Nuo XVIII a. žinomas Paežerių dvaras kūrėsi net keliais etapais: skirtingu laiku buvo suprojektuoti ir pastatyti dvaro rūmai, bokštas, ūkiniai pastatai, įkurtas parkas. Įspūdingieji dvaro rūmai buvo pastatyti 1795-1799 m. Šie dviejų aukštų stilingi rūmai - klasicizmo ir baroko stilių derinys, geriausiai išsilaikiusi dvaro komplekso dalis su 4 kolonų priekine dalimi ir puošniu interjeru. Įdomiausias Paežerių dvaro akcentas - romantizmo stiliaus oficina, statyta XIX a. pradžioje. Tai vieno aukšto pastatas su dviem kolonomis, prie kurio glaudžiasi didingas bokštas. Jame įsikūręs Vilkaviškio krašto muziejus
Jono Basanavičiaus sodyba-muziejus, Ožkabalių k., Bartninkų sen., Vilkaviškio r. Šalia sodybos puikuojasi ir 1988 m. pradėtas kurti ąžuoliukų parkas, įamžinantis tautinio atgimimo didvyrius. 40 ha parko plote žaliuoja 8 400 medelių.
Piliakalnių Piliakalnis - vienas gražiausių Sūduvos krašte.
Buvusi V-XII a. gyvenvietė ir pilis su priešpiliu. Manoma, kad čia buvo kunigaikščio Margirio pilis. Piliakalniui apsaugoti nuo neigiamos turistų įtakos įrengtas lankymo takas ir poilsiavietė.
Kunigiškių ir Dabravolės piliakalniai.
Pajevonio (Kunigiškių) piliakalnis su senovės gyvenviete, įrašytas į respublikinės reikšmės nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Važiuojant nuo Pajevonio Vištyčio link, stūkso Dabravolės piliakalnis, kurio papėdėje auga daugiakamienė liepa, išsikerojusi į 31 kamieną.
Regykla "Svirkalnis" netoli Gražiškių. Tai aukščiausia apylinkės kalva. Papėdėje nedidelis ežeras.
Prie pat sienos su Lenkija yra 150 metų senumo Maumedžių giraitė.
Vištyčio regioninis parkas, įkurtas 1992 m. Jo tikslas - išsaugoti Suvalkų kalvyno kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes.
Vištyčio akmuo - vienas didžiausių riedulių Lietuvoje, dar vadinamas Pėduotoju. Riedulio aukštis - 4 m, plotis - 5 m. Šis akmuo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu.
Vištyčio ežeras - vienas žinomiausių Lietuvoje, prie kurio pailsėti važiuoja daugelis Lietuvos gyventojų. Tai didžiausias ir švariausias Suvalkijos ežeras, apsuptas daugelio įlankėlių ir pusiasalių, dalis jo tenka ir Kaliningrado sričiai.
Vištyčio miestelyje iki šių dienų išlikusi 1829 m. statyta raudonų plytų bažnyčia, aliejinė ir vėjo malūnas. Praeitį mena Pavištyčio ir Vištyčio piliakalniai.
Parke įrengti du pėsčiųjų takai - Mažasis ir Didysis, supažindinantys su vaizdingu Šilelio mišku ir jame susiformavusiu nuostabiu kraštovaizdžiu.
Laisvalaikis:
Vandens turizmo maršrutas - baidarėmis Šešupės upe. Dviračių trasos.

Paieškos žodžiai

Vilkaviškio turizmo informacija, Vištytis, J, Basanavičiaus muziejus, Vištyčio akmuo, Vištyčio regioninis parkas.

Veiklos sritys

Savivaldybės, seniūnijos

Žemėlapis

Uždaryti
Uždaryti